JAKÝ JE P.M.100% CASHMERE

Pečlivě vytříděná a vypraná vlna kultivovaná v prachové rouno dává kašmírovému oblečení P. M. 100% CASHMERE mimořádnou jemnost. Ze surového materiálu vstupuje do výroby pouze 1/3 vyčesané kašmírové vlny. Značka P. M. 100% CASHMERE je známkou vybrané 100% kašmírové vlny bez syntetických příměsí. Důmyslné zpracování vlny v sedmi krocích výrobního postupu dává tomuto kašmíru výjimečnost.

Každá žena si chce při náročném pracovním dni dopřát pocit hebkosti a jemnosti. Hebkým kašmírem se zahřejete v chladném zimním ránu, u klimatizace nebo ve větru. A na tělo dámy patří hebký materiál z nejjemnější kašmírové příze. Kašmírová pletená vlna je oproti tkaným materiálům pružná a jemnější, což je tradičně po staletí charakteristický rys kašmírových úpletů. Produkty z takto kultivovaného kašmírového rouna zahřejí a jsou obecně lehčí než jiné materiály. Dopřejte si hebkost a jemnost v jednom z jemných přírodních odstínů přírodního kašmíru zpracovaného tak, aby si každá část vašeho těla vychutnala pocit lehkosti, hebkosti a pohodlí, například Perlově bílý svetr. 

 

 PROČ NOSIT KAŠMÍROVÉ ODĚVY?

   Kašmírové oděvy jsou nádherné svým vzhledem a vynikající svými vlastnostmi. Nádech luxusu se pozná nejen na pohled, ale zajišťuje i velmi příjemný pocit při nošení. Jedná se o velmi luxusní materiál už proto, že je vzácný. Mimo jiné vás bude skvěle reprezentovat ve společnosti či při jiném důležitém setkání.

 

KAŠMÍR A PROCES VÝROBY

     Kašmír je vzácná surovina. Kašmírová vlna se vyčesává z kašmírských sudokopytníků hustými hřebeny. Vlnu ručně vytřídí kvalitářky. K dalšímu zpracování se dostane méně než poloviční množství vlny. Vlna je totiž kvalitativně tříděna podle barvy, hustoty, typu vlákna a čistoty.  Po vytřídění a zpracování kašmírová vlna putuje k dalšímu procesu výroby. Postupným procesem výroby se vlna čistí, češe, navíjí, válcuje, až z přírodní vlny vznikne finální produkt v podobě pleteného jemného materiálu, který oceňují lidé po celém světě.

 

HISTORIE NEJDRAŽŠÍ PŘÍRODNÍ TEXTILIE SVĚTA

   Luxus. Krása. Elegance. Vzácnost. Takto by se daly definovat historie a charakter kašmíru. Ručně tkané kašmírové šály byly ve středověku znakem příslušnosti k nejvyšším vrstvám společnosti, kašmírový svetr či vesta patřily k základnímu vybavení šatníku anglického gentlemana.

   Jaká je historie kašmíru? Kašmír nepochází, jak by jeho název napovídal, ze stejnojmenné indické provincie, byť tady již v 16. století místní tkalci vyráběli jemné a pozoruhodně zbarvené šály. Pochází z vysoko položených himálajských planin Číny a Mongolska, kde žije koza kašmírská, jejíž srst je díky klimatickým podmínkám, ve kterých žijí, základní surovinou pro výrobu nejluxusnějších oděvu z kašmíru. Půl roku trvající zima a mrazy, které často dosahují až k -40° C, dávají srsti kozy kašmírské vlastnosti, které jsou ceněny po celém světě - jemnost, měkkost a hřejivost.

  

PROČ JE CENA 100% KAŠMÍRU VYSOKÁ?

      Počet zvířat s vhodnou vlnou pro výrobu je omezený. Existují také limity na zeměkouli v počtu a velikosti pastvin. Kromě omezeného počtu vhodných zvířat je navíc proces výroby a zpracování na profesionální úrovni a zaměstnává vedle pastevců tisíce lidí v továrnách zpracovatelského průmyslu. Na procesu zpracování se například při zavádění technologických postupů v jednom podniku podílelo 150 inženýrů a vědců. S ohledem na omezený počet zvířat, technologie používané při zpracování, výrobní postup, důraz na kvalitu a snahu o maximalizaci přidané hodnoty pro vás je v kvalitě pletených produktů 100 % kašmírová vlna na špici.

Cena 100 % kašmíru odráží evropskou cenovou hladinu. Přispívá k ní také vysoké clo, DPH, a další poplatky do rozpočtu Evropské Unie, což je nezanedbatelnou součástí ceny pro zákazníka. Vyšší cena je vedle kvality při vhodné údržbě na druhou stranu zárukou příjemného pocitu z nošení, prestiže, značkou noblesy a dobrého pocitu z čistého přírodního materiálu oproti většině syntetických levných značek i neznaček pod 5 tisíc v běžném obchodě. Chcete-li luxus, nadprůměr nebo jen pocit lehkosti, kašmír je tou správnou volbou. A značka P. M. 100% CASHMERE je volbou mezi tím nejlepším.

V rámci značky P. M. 100% CASHMERE a komplikovanému procesu výroby se k vám dostává to nejlepší z přírodních produktů, které na světě jsou. Kašmír se vyznačuje nejen výjimečnou hebkostí, pružností a lehkostí materiálu, což dodává příjemný pocit při jeho nošení, ale také vzdušností. To je nepřekonanou výhodou oproti ostatním levnějším syntetickým materiálům. Všechny tyto vlastnosti zařazuje 100% kašmír do vyšší cenové kategorie. 

 

VYUŽITÍ A POUŽÍVÁNÍ 100% KAŠMÍRU

     Kašmír vyhovuje nárokům každé praktické ženy, která se chce občas potěšit něčím výjimečným. Nemusí to být každodenní věc. Je to součást šatníku každé ženy pro mimořádné chvíle, vhodné příležitosti nebo společenské události. Vhodným takovým okamžikem pro volbu kašmíru jsou například výběr šatů na ples, večerní setkání, koncert v opeře a divadle, setkání s důležitou osobou, pracovní schůzka nebo výjimečný den. 

     Vzhledem k tomu, že se jedná o přírodní materiál, propouští lépe vlhkost z těla při pocení. Šaty jsou velice vhodné na večerní procházky u řeky, v parku, v aleji nebo jen tak po venku. Obvykle se nosí přímo na tělo. Také si je můžete brát na výjimečné příležitosti v podzimních a jarních chladnějších dnech nebo do divadla se svojí milou mužskou polovičkou. Gentlemani ocení půvab vašich křivek v příjemném materiálu.

     Jak většina z nás poznala, polyesterové tkaniny i s příměsí kašmíru již při lehkém zpocení zapáchají, protože nepropouští oproti přírodním materiálům vzduch. Jestli pro vás už dávno ztratil polyesterový textil svůj význam, je čas začít nosit kašmír. A to pouze ze 100% kašmírové vlny značky P. M. 100% CASHMERE. Tato značka je garancí kvality, luxusu a pohodlí. Dodává vám půvab.

     Kvalita 100% ručně vyčesávaného přírodního kašmíru je synonymem příjemného materiálu, hebkosti a hřejivosti. Perlové šaty využijete nejen v klimatizovaných budovách, v letadle na cestách, ale i v chladných ránech a pozdních večerech. 

 

PÉČE O KAŠMÍR

     Jedná se o velice citlivý materiál na drsné postupy čištění, tudíž je nutno dbát na správnou péči. Kašmír je luxusní a na nošení velmi příjemný materiál s výbornými estetickými a užitnými vlastnostmi. Je ale také jako každá přírodní textilie choulostivý a nevhodnou péčí může být nenávratně poškozen či zničen, například praním v pračce.

    Kašmír si udržuje své výborné vlastnosti provětráváním. Dbejte na to, abyste svetr nenosili dva dny po sobě, noste kašmírové oblečení vždy minimálně obden. Je dobré svetr ponechat na ramínkách, neskládat do skříně. Svetr si tak „odpočine“ a provětrá, vlákna si delší dobu ponechají svoje vlastnosti.

    Pokud zvolíte domácí čištění, nedoporučujeme prát v pračce. V případě nutností vyperte kašmír ručně dětským šamponem ve vlažné vodě při teplotě do 20°C. Pouze při teplotách vody do 20°C  si kašmírové oblečení udrží svůj tvar, nesráží se a neplstnatí. Nikdy kašmír neždímejte. Po lehkém vyprání ponechejte na místě, kde může odkapat voda a následně osušte provětráváním.

    Objevují se na svetru žmolky? Po druhém nebo třetím vyprání by měly zcela vymizet, tvorba žmolků se objevuje nejvíce u nových svetrů. Žmolkování samo o sobě není vadou, patří ke každému výrobku z přírodní vlny. Pro odstranění žmolků můžete využít například jemný kartáč.

    Vypraný a odstředěný svetr nikdy nesušte na přímém slunci nebo v sušičce – může dojít k nenávratným změnám ve struktuře tkaniny, svetr se srazí a ztratí svoji měkkost a jemnost. Kašmírové oblečení není třeba žehlit. 

    To nejdůležitější na závěr: při údržbě vašich kašmírových oděvů vždy dbejte pokynů, které naleznete na etiketě, která je součástí oděvu.

       Pokud přesto chcete čištění nechat na profesionálech, využijte čistírnu P. M. 100% CASHMERE. Zašlete vaše oděvy na adresu on line prodejce nebo si objednejte vyčištění přes kontaktní formulář info@pmkasmir.cz .  A  dojde k dodání vyčištěného oděvu zpět na dobírku na vaši adresu až do domu.